gündem

faydası bol wordpress eklentileri3 türkçe torrent siteleri3 google position finder3 düşecek domainleri takip etmek3 turk.net internet servis sağlayıcı3 usta bir tasarımcı olmak için gerekenler3 jquery slider eklentileri3 hazır web sitesi şablonları3 yazılan makaleleri korumak3 ilham veren web tasarım örnekleri3 en iyi ücretsiz ses düzenleme programları3 ücretsiz blog scriptleri3 en enteresan kartvizit tasarım örnekleri3 en iyi dosya paylaşım siteleri3 türkiye’nin en popüler forum siteleri3 web tasarım dersleri3 web sitelerinin ofisleri3 ruby operatörler ve koşullar1 Python Programlamaya Giriş1 Ruby dilinde değilken nasıl oluşturulur1 css renklendirme2 kodlab4 Unity2 hacklenmiş en büyük web siteleri2 seo puanını düşüren tasarım hataları2 findmyfbid.com1 ruby ile ekrana yazı yazdırmak1 facebook instant articles1 en iyi blog tasarımları1 wordpress login ekranı temaları1 ücretsiz ikon setleri1 10 yıl öncesinin internet devleri1 tişört tasarlama siteleri1 jquery menü eklentileri1 pines notify1 r10.net üyelik davetiyeleri1 broşür tasarım örnekleri1 wordpress için en iyi fotoğraf gösterim eklentileri1 en büyük torrent siteleri1 twitter’dan para kazanmak1 Warez3 r10.net16 http’den https’ye geçerken yapılması gerekenler2 seo için faydalı olabilecek chrome eklentileri2 youtube videoları için seo önerileri2 site açılma hızının seo açısından önemi2 kopya içerik sorunu1 garantili seo çalışması1 wordpress siteyi hızlandırma teknikleri1 seo efsaneleri1

blogger vs wordpress

kıyaslanacak olursa biri sürekli yerinde sayan -blogger- diğer ise sürekli aktif eklentilerde çıkarabilen daha çok kullanıcıya ulaşan bedava site oluşturma altyapıları

blogger’e ilk tarih dersi soru cevaplarını paylaşan bir blog sitesi vasıtasıyla tanışmıştım vay be demiştim. ta ki wordpressi görene kadar.

wordpress’i cms olarak kullanıyorsanız kendi krallığınızı kurmuşsunuz sayılır. istediğiniz gibi at koşturabilirsiniz. fakat blogger google hizmeti olduğundan insan düşünmeden edemiyor.

blogger ihtiyacınıza karşılık kısıtlı imkanlar ile hızlı bir iş yapmanızı sağlar. wordpress istediğin gibi özelleştirebileceğin bir iş çıkarmanızı sağlar. mantıken blogger ile başlayıp, eğer projeniz tutarsa wordpress’e aktarma yapabilirsiniz.

seo açısından google alt oluşumu olmasından olsa gerek blogger bir adım öndedir. fakat iş alan adı olduğunda wordpress göçertir, ezer geçer.

Blogger ile çocukken defalarca site açmış, her bir site ile 2 haftadan daha uzun süre uğraşmamıştım. Bazı alanlara girmek için ilk adım olarak görülebilir fakat blogger’ı beğenmiyorum. WordPress güzeldir ama.

Bu tartışma hiç bitmez 🙂 Her iki platformun da kendini öne çıkaran özellikleri vardır. Blogger, google bünyesinde olduğu için artıları çok olan bir sistemdir.