blogger vs wordpress

kıyaslanacak olursa biri sürekli yerinde sayan -blogger- diğer ise sürekli aktif eklentilerde çıkarabilen daha çok kullanıcıya ulaşan bedava site oluşturma altyapıları

blogger’e ilk tarih dersi soru cevaplarını paylaşan bir blog sitesi vasıtasıyla tanışmıştım vay be demiştim. ta ki wordpressi görene kadar.

wordpress’i cms olarak kullanıyorsanız kendi krallığınızı kurmuşsunuz sayılır. istediğiniz gibi at koşturabilirsiniz. fakat blogger google hizmeti olduğundan insan düşünmeden edemiyor.

blogger ihtiyacınıza karşılık kısıtlı imkanlar ile hızlı bir iş yapmanızı sağlar. wordpress istediğin gibi özelleştirebileceğin bir iş çıkarmanızı sağlar. mantıken blogger ile başlayıp, eğer projeniz tutarsa wordpress’e aktarma yapabilirsiniz.

seo açısından google alt oluşumu olmasından olsa gerek blogger bir adım öndedir. fakat iş alan adı olduğunda wordpress göçertir, ezer geçer.

Blogger ile çocukken defalarca site açmış, her bir site ile 2 haftadan daha uzun süre uğraşmamıştım. Bazı alanlara girmek için ilk adım olarak görülebilir fakat blogger’ı beğenmiyorum. WordPress güzeldir ama.

Bu tartışma hiç bitmez 🙂 Her iki platformun da kendini öne çıkaran özellikleri vardır. Blogger, google bünyesinde olduğu için artıları çok olan bir sistemdir.