DMOZ

Dünyanın en büyük link dizinidir. PageRank değeri yüksek olması sebebiyle webmasterlerin kayıt olmak ve faydalanmak istediği yerdir. Pagerank sona ermesiyle beraber dmoz değerini kaybetmeye başlamıştır.

14 Mart 2017 tarihinde kapatılmış olan açık dizin projesi.

üyesi olan sitelerin çok verim aldığı sıralamalarda üst sıralara çıkma durumunda fayda sağlayan ücretsiz sistemdir. bu proje modaratörlerin suistimal etmesi sebebiyle kapatılmıştır.

Kapanmasıyla birlikte aslında WEB’de pek çok şeyin eskisi gibi olmayacağı mesajını vermekte. DMOZ gibi bir sitenin kapanması dizin siteleri başta olmak üzere backlink, footer link gibi çalışmaların değerinin azalacağını gösteriyor (bence). Ki Google bununla ilgili kapsamlı bir çalışma yapacağını Nisan 2017’de açıklamıştı.

dmozmu kaldı, arkasından aynı isme benziyen birşey açtılar onuda tutturamadılar

benzer ismi açanlarda fake

19 yıldır seo ile uğraşan kitlenin önemli bir parçası olan dmoz değerini yitirdiğinden ve gereksizleştiğinden dolayı kapatıldı.

DMOZ mu kaldı yahu adamlar artık eski kafayla kaldıkları için güncel Google politikalarına yer edinemeyen açıkçası kolay ve kısa ama web ortamının elit zümre arama rehber portalı. Garaj projesi olduğu için gerekli ve yeterli iş gücü ve maddi güç desteği bulamamıştır.