sıkça sorulan sorular

soru: master sözlük nedir?
cevap: içeriği siteye üye webmasterlar tarafından oluşturulan interaktif sözlük platformudur.

soru: master sözlük’e nasıl üye olabilirim?
cevap: kayıt adresinden, kendinize hiç bir özel işaret ve boşluk içermeyen bir `nick` seçerek kayıt olabilirsiniz. kayıt onayı için doğru e-mail, sözlük içinde yapacağımız duyuru ve kampanyalar için de cinsiyet ve doğum tarihi gibi bilgileri doğru girmenizi öneririz. cinsiyetiniz ve doğum tarihiniz diğer üye ve ziyaretçiler tarafından görülmezler. yine de bu bilgileri doğru bir şekilde vermek size bırakılmıştır.

sizden istenen bilgileri doldurup, kullanıcı sözleşmesini kabul ettikten sonra "kayıt ol" butonunu tıklamanız gerekiyor.

soru: master sözlük kayıt onay mailim gelmedi. ne yapabilirim?
cevap: onay mailleri gelen kutunuza düşsün diye her şeyi yapıyoruz. eğer gelen kutusunda onay mailinizi göremezseniz spam/junk klasörünü kontrol edin. eğer mail yine de yoksa kesin bir şeyler ters gitmiştir. bizimle iletişime geçmenizde fayda var.

soru: master sözlük’te nasıl yazar olabilirim?
cevap: kayıt olup, mail onayını da geçtiyseniz artık `çaylak` üyesiniz. çaylak üyelerimiz 5 entry girdikten sonra eğer girdikleri entryler sözlük formatına uygun yazılmış ise `yazar` statüsüne kavuşmaları pek zaman almaz. ilgili moderatörlerimiz ilk fırsatta girdikleri entryleri inceleyerek çaylak hesabınızı yazar hesabına çevirecektir. yine de bu durum çok uzun sürdüyse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

soru: nick değiştirmek mümkün mü?
cevap: nick değişimi zor ama imkansız değil. yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve ikna olabileceğimiz bir mesaj göndermek. size garanti vermiyoruz ama düşüneceğiz.

not: eğer sözlükte çözümü zor başka bir sorun ile karşılaşırsak bu başlığı güncelleyeceğiz.