wmaraci.com

daha çok sıralama bulucu ve site analiz gibi webmaster araçları kullanılan webmaster forumu.
(bkz: en iyi ikinci)

webmaster forum siteleri arasında belki de en kullanışlı, özellikle mobil kullanıcılar açısından da olumlu kullanılan bir yapısı olan webmaster forum site şeysi.

r10’dan sonra webmasterlar için en kaliteli hizmeti veren sitedir kendileri. özellikle r10’un üyelik konusundaki referans takıntısı yükselmelerine sebebiyet vermektedir. bir yerde ekşi sözlük-uludağ sözlük ilişkisine çok benziyor.

içeriğinde çok cevapsız soru barındıran forum. soruyu wmaraci cevabı r10 veriyor. az kaldı böyle forumlar..

Bana göre içerik bakımından ve yönetim adına r10’dan daha iyi durumdalar. r10 yönetimi artık kimin elinde olduğu belli değil moderatörlerin elinde almış başını gidiyor.

yöneticileri r10’a göre kat ve kat daha adildir, öyle senin kaşının altında gözün var ama neden kahverengi diye ban atmazlar. Kullanıcıların ilişkilerine çok karışmazlar, uyarırlar, gerekliyse silerler, konuyu uygun foruma taşırlar, çalarsan yada çok ileri gidersen banlarlar. Yani tam olması gerektiği gibi davranırlar.

Fakat kullanıcı kitlesinin yeterliliği çok düşük bence. çoğunluk (alınmaca yok) 13-18 yaş aralığında gençlerden oluşuyor, üniversiteli öğrenciler vb. var. sevdiğim bir yer ama bir şey arıyorsam öğrenmek için ilk baktığım yer değil.