yazarların adım adım uyguladığı seo önerileri

sözlük yazarlarının web siteleri için uyguladıkları seo adımlarıdır. benimki şöyle;
(paylaşımsız ip sahibi bir web sitesi ve mümkünse ssd bulunan bir sunucudan hosting alınır)

– ilk adım olarak düzenli, seo uyumlu ve kaliteli içerik girişi – hızlı index kazanana kadar. (içeriklerin min. 24 saatte indexlenir olması beklenir)

– sonrasında bu içeriklerin devamı ve yeni içeriklerin sosyal medya’da paylaşılması. (index hızının 1-6 saat arasına düşmesi beklenir)

– index hızı yüksek bir web sitesi oluşturduktan sonra içerik girişi devam etmekle birlikte, siteniz ile alakalı bir web sitesinden backlink alınması (min alexa tr 10k altı ve son 1 haftadaki index sayısı 10 olan bir site)

– sosyal medya paylaşımlarında devamlılık ve alınan backlinkin etkisinin gözlemlenmesi.

– backlink sitenizi sıralamada üste taşıdıysa içerik giriş sayısının artırılması, sosyal medya paylaşımlarında devamlılık ile birlikte alakalı sitelerden en az 5 tanıtım yazısı alınması. (index sayısı yüksek, index hızı düşük, alexa tr 5k civarı otoriter siteler tercih edilmeli)

– etkiyi iyice hissetmiş ve hit sayısındaki marjinal artışları gözlemlemiş isek marjinal reklam stratejileri izlenmeli. ( bilinirlik çalışmaları, sosyal medya reklamları, viral reklamlar, alexa tr 500 içerisindeki sitelerden tanıtım yazıları vs.)

uzun ve özgün içerik dışında başka birşeye dikkat etmiyorum ve başarılı sonuçlar alıyorum.